Лікування алкоголізму (автор Перловський Вадим)

Ми продовжуємо тему про алкоголізм у керівників. У тих, хто не має змоги відновлення через повсякчасне виконання ролі директора. Метою вживання алкоголю стає відключення від реальності, анастезія почуттів, подавлення різноманітних шумів, які заважають почути щось важливе. Оскільки почуття заважають контакту з цим або кимсь важливим, то можна припустити, що пошук ведеться в духовній сфері. Це щось таке важливе, таке необхідне, що не дає змогу зупинитися на півдорозі. Часом  близькі бувають вражені агресією такою розумної людини при спробі припинити алкоголізацію. Хворим також здається, що ось ще 100 грам — і дійдуть до кондиціі. За цим словом ховається складний стан: це не ейфорія, не цікаві переживання та галюцинації. Цей стан розчиняє власну самість. Значить мова йде про щось або когось набагато вагомішого, чим даний керівник. Він владним голосом призиває жертву, опиратися поклику марно.

Я пам’ятаю фантастичний фільм, в якому йдеться про роботів, які захопили планету і знищили всіх людей за допомогою поклику. Цей поклик паралізував волю і мешканці тої планети не могли йому протистояти, гинули, втрачаючи особистість, ставали ніким.

Цей поклик чують хворі таким особливим, містичним алкоголізмом. Це він не дає змоги зупинитись. Це він обіцяє звільнення від тягарів. Тягар посади, тягар невирішених проблем, тягар життя давлять на людину так, що не можна перевести дух. Це не просто фігура мови. Досвідчена людина помітить, що перед запоєм такий хворий весь час затримує дихання. Бо вони дуже відповідальні і вперті, а значить будуть повсякчас стримувати себе і дихання поки не вирішеться проблема, а проблеми падають одна за іншою. І ось, в шумі невирішених проблем чується знайома мелодія. Так нам чується телефонний дзвоник, коли чекаєш зв’язку з кимсь важливим. І рука тягнеться до спиртного як способу зв’язку — і це безмовне спілкування затягує. Тут дуже важливо дати образ того, хто на тім кінці зв’язку.

Ми раніше писали, що психіатр-нарколог,  пролікувавши тисячі алкогольних психотичних станів знає абонентів, які довго на зв’язку (місяць запою і більше). З однієї сторони жах, тривога, страхи, а з іншого Лють, Ненависть, Зло.

 

Опубликовано в Статьи

Cтатьи