Перші етапи лікування залежності

У перші дні лікування на алкоголізм, хворі мають отримати лікування, спрямоване на максимальне зменшення проявів стану відміни, а також лікування супутніх психічних розладів . До цих порушень в першу чергу відносяться:

— вегетативні , сомато — вегетативні , сомато — неврологічні порушення при алкогольному абстинентному синдромі ;

— стійкі порушення сну, які характерні практично при всіх різновидах стану відміни психоактивних речовин ;

— тривожні стани;

— ажитація з психомоторним збудженням ;

— панічні напади.

 

Після цього етапу лікування , коли стан відміни психоактивної речовини майже редуцировався, терапевтична тактика спрямована на зменшення проявів :

— психопатоподібної поведінки ;

— афективних порушень ;

— дезактуалізація тяжіння до психоактивних речовин.

В окремих випадках спостерігався розвиток синдрому Кандинського – Клерамбо у хворого з психічними та поведінковими розладами. Останнім часом поширилися випадки розвитку амнестичного синдрому у хворих з органічним порушенням особистості в стані відміни алкоголю.

Крім того, в окремих не важких перебігах соматичних ускладнень надається симптоматична допомога (антибактеріальна ,загальнозміцніюча , вітамінна терапія тощо).

За необхідністю передбачена курація хворого, проведення сумісних оглядів разом з родичами, додаткові обстеження — біохімічне дослідження сечі на біогенні аміни, ЄЄГ, патопсихологічне дослідження, соціальне опитування.

Щоденно бажано проводити телефонну наради з лікарем стосовного свого стану.

Враховуючи складність патології , розвиток станів відміни, в залежності від часу припинення вживання психоактивних речовин, потрібно проводити огляд хворого спочатку раз на тиждень, потім – раз на два тижні з корекцією отриманого лікування .

Співвідношення жінок та чоловіків у хворих з психічною патологією та з залежністю від психоактивних речовин  дорівнює 1 : 3.За літературними джерелами в 80 — 90 рр. минулого століття це співвідношення на території України складало 1 : 5 . Що свідчить про поширеність поєднаної психічної патології та станів залежності від психоактивних речовин серед жінок. За даними англомовної літератури це співвідношення складає 1 : 1 на теперішній час.

При цьому це співвідношення зростає. Це, в першу чергу, пов’язане із збільшенням захворюваності на різні види залежності від психоактивних речовин, а тим самим з збільшенням кількості психічних ускладнень викликаних цими залежностями.

Враховуючи актуальність проблеми поширеності психічних порушень із залежністю від психоактивних речовин, а також проблеми психічного та фізичного здоров’я громадян та наслідків які виникають в суспільстві в зв’язку з цією патологією , необхідно надавати спеціалізовану медичної допомоги для цього контингенту хворих, а також членів їх родин.

Опубликовано в Статьи

Cтатьи