Територія зла

Спостерігаючи за психічними розладами в період війни, можна майже фізично, в «кольорах» відчути територію зла в картині суб’єктивної реальності людей. Останній випадок, про який я писав раніше, вражає тим, що токсикоманія чоловіка в психіці його дружини має такі ж «кольори», як і зло, яке несе війна для всіх нас. Вони можуть посилювати одне одного. Переживання, пов`язані з нічим не спровокованою війною, дуже нагадують переживання при появі в порядній сім`ї абсолютно нелогічної манії, пов’язаної з хімічними речовинами або ігроманіі. Зло, яке, наприклад, було принесено ковідом, зовсім інших «кольорів», і сьогодні воно «замальовано», щезло у зв язку з жахом війни. А в сьогоднішній ситуації точно можна спостерігати резонанс, співзвучність між, здавалось, такими різними психотравмами, як жах алкоголізму і жах війни.

Напевно, тому на початку війни, в уже далекому 2014 році, ми мали таку велику кількість «аватарів» («аватари» — це сленгова назва тієї частини  мобілізованих в 2014 році українських військових, що на фронті та у тренувальних центрах безперервно вживали алкоголь). Здавалось, війна, адреналін повинні були принести потребу в тверезості і ясності, а тут, навпаки, у багатьох військових у війні на сході в 2014 році було бажання відключитись. Це схоже на реакцію деяких людей напитись, при зіткненні з психічно хворими людьми. Цей період пройшов, бо на підсвідомому рівні стало зрозуміло, що російська агресія — це не психіче захворювання, а щось з історії про «манію, смерть і роботів» (мультсеріал Netflix).  Стало зрозуміло, що треба щось із цим явищем робити, а стан сп’яніння забере хоч якісь шанси на перемогу. Тому у близьких настільки сильна негативна реакція на алкоголізм, який абсолютно недоречний під час війни. Ми всі схожі на батьків хворого, який став вести себе дико, як істота з паралельної реальності, або як робот, що втратив зв’язок з головною програмою. А ще, це говорить про те, що у цій війні з росією ми маємо справу не з ідеологією, не з політикою, а суб’єктивною реальністю істот, дуже схожих на людей. Мало того, здається, що через висловлювання їх керівників, поведінку вояк-бандитів, руйнуванням і знищенням життя, ми маємо справу з однією істотою. І головним її визначенням є руйнування всіх зв`язків з загальнолюдською програмою. А вся поведінка обумовлена страхом, що світ здогадається, що вони вже повністю вільні від всього людського.

Вирішення проблеми не тільки військове. Комплексний підхід повинен виключати в себе медичні, психологічні методи та обов`язково спеціалістів, які займаються проблемами штучного інтелекту. В той же час, кожен, хто здатен впливати на суб’єктивну реальність людей (політики, художники, поети, співаки), можуть наблизити всіх нас до перемоги. Здається Борис Джонсон вибрав правильний тон, а його ідея сміятись, не брати до уваги висловлювання і витівки головної  істоти росії близька до істини. Правда, це небезпечно, без можливості хоч якось впливати на таке явище, небезпечно лякати їх. Страх, що вони щось інше, і про це всі дізнаються, поки що для них несвідомий. Бо вони ще самі не здогадуються, ким вони стали. Весь світ бачить ці мерзенні «кольори», а вони — ні. Мене вразила поїздка їх керівника зовнішньо-політичного відомства. Невже він не міг передбачити, що буде на саміті G20?Це говорить про те, що критики там немає.

Не знаю, чи можна повернути критику цим істотам, а якщо можна, то яким чином. Медичний, психологічний метод тут безсилий, поки не буде в суб’єктивній реальності всіх людей (в тому числі і Азії), визначення цієї території зла. Коли в мистецтві, політиці, повсякденному житті всі будуть ясно бачити її «кольори» так, як ми вже навчились по перших нотах, словах впізнавати «колорадство».

До речі, пацієнт із минулої та позаминулої статті тоді швидко вийшов із запою, коли я довів йому, що він веде себе як «колорад», слухає в п’яному чаду «колорадську» музику, а після крапельниці він мені повірив — і вже рок музика стала його приорітетом, а на завтра він став людиною.

Опубликовано в Статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Cтатьи