Лікування залежності (продовження)

Для лікування залежності необхідне правильне уявлення про наслідки продовження вживання спиртного. Правильне уявлення виникає тоді, коли мове йде про дуже важливих людей. Рідко хто із залежних від наркотиків чи алкоголю хотів би, щоб мама або брат чи сестра хоч один раз прийняли наркотичну речовину, хоча лікарю постійно говорять, що багато людей, наприклад, палять — і нічого страшного.

У мене є красномовний приклад із моєї практики, коли я лікував одного із власників заводу з виробництва горілки. Він мені довго розповідав, що кардіологи рекомендують його продукцію в невеликих дозах — i як корисна горілка для імунітету, для комунікації між людьми, яка лежить в основі успіху в житті. Тоді я запропонував дати хоча б чайну ложечку своєї горілки своєму улюбленому внуку. Тут він спочатку задумався, зник паранояльний блиск в очах — і на його місці засяяло радісне світло, проявилось розчулене обличчя. «Ні!» — сказав він. Для свого онука, сенсу всього його життя, він ніколи не дав би хоча б невелику дозу горілки.

Для лікування залежності саме головне правильна оцінка шкоди того чи іншого виду залежності, яку всі можуть побачити через призму великої любові до своїх близьких.

Правильне пізнання ґрунтується на любові. Я не вірю, коли мені пацієнт говорить, що він не може більше переносити страждання, пов`язані з прийомом алкоголю або програшами в грі. А, коли він говорить, що не може винести страждань мами, викликаних його залежністю, чи не хоче підвести значущих для нього людей, тоді я з великим бажанням приступаю до лікування залежності.

Опубликовано в Статьи

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

Cтатьи