Легкі кроки депресії

Недавно до мене звернулась пацієнтка, яка раптово захворіла на приступи панічного стану. На фоні чудового психічного і фізичного здоров´я після прийому невідомої пігулки, яку їй запропонував тренер фітнес-центру для підвищення фізичної активності, відчула проблеми з диханням, підвищення тонусу м’язів шиї, запаморочення в голові. І все це супроводжувалось принизливим, тваринним страхом. Звернулася в клініку «Борис», де їй цей стан полегшили заспокійливими крапельками і відпустили.

Після цього ще два рази виникали приступи паніки, а потім ми зустрілися — і все там буде добре. Ця стаття не про лікування панічних атак, у нас є достатньо статей присвячених допомозі при такому розповсюдженому захворюванні. Ми хотіли звернути увагу як легко викликати такий небезпечний синдром. Дуже багато людей переконані, що вони ніколи не попадуть в таку ситуацію. Не думала і наша пацієнтка. Вона живе в світі шоу бізнеса і ніколи не попадала в ситуацію, в яку хоч раз попадав самий тверезий представник цього світу. Там дуже часто можна прийняти психостимулятор за компанію, не плануючи, а можуть і підсипати щось «для настрою». Ніколи такого не було. І ось в місці, яке присвячене служінню здоров’ю з метою допомогти швидше одужати дівчина приймає пігулку і потрапляє в своєрідну матрицю. Історія Нео навпаки. Тут людина потрапляє в світ, де все не так як раніше. Самі звичайні речі, прості дії, буденні ситуації розглядаються тепер через призму страху. Людина стає одержима страхом, як залежний одержимий станом сп’яніння. Скрізь шукає можливості для переживання негативної емоції. Прислуховується до функцій своїх органів і систем. Бачить зв’язки між елементами ситуації, часто попереджає їі негативний розвиток.

І цей світ називається «А раптом…?», про який ми детально писали три статті поспіль. Таким чином, ніхто не застрахований від попадання в описані нами світи. Це ще добре, що входом була пігулка, на кожну синю пігулку є червона, тобто можна ввести антидоти, провести детокс і переключити рецептори, повернути до реальності. Погано, коли входом в такий світ є неправильно вибраний маяк, як для держави неправильно вибрана національна ідея.

Опубликовано в Статьи

Cтатьи